WEBINO.pl

Ekologiczny kominek dla każdego

biokominki

Mieszkasz w bloku i marzą Ci się klimatyczne wieczory przy kominku? Dzięki kominkom ekologicznym jest to możliwe. Biokominki, to coraz bardziej popularna alternatywa dla tradycyjnych palenisk, którymi do tej pory mogli cieszyć się tylko posiadacze domów jednorodzinnych. Jak wiadomo, tradycyjny kominek opalany drewnem emituje dym i spaliny, ponadto wymaga zapasów drewna na opał, to rozwiązanie nie ma szansy bytu w miejskiej zabudowie. Co innego biokominek. Jest ogień, jest klimat, ale nie ma dymu i spalin, rozwiązanie idealne.

Jak działa biokominek?

Budowa kominka ekologicznego jest w pewien sposób zbliżona do kominka tradycyjnego. Mamy wkład ze stali nierdzewnej, pokryty farbą proszkową odporną na wysoką temperaturę. Mamy szkło, ceramikę, płytę mdf do obudowy. Do palenia potrzebujemy również paliwa, którym jest żelowe lub płynne biopaliwo. Nie mamy jednak ani dymu, ani popiołu, dlatego nie potrzebujemy specjalnej instalacji do odprowadzania spalin. W zależności, jaki model kominka wybierzemy, możemy go powiesić lub postawić w wybranym miejscu. W ofercie sklepów z kominkami znajdziemy biokominki wolnostojące, wiszące, stołowe czy narożne, dzięki czemu możemy wybrać dokładnie taki, który idealnie wpasuje się w nasze wnętrze. Rozpalanie biokominka jest dziecinnie proste. Wystarczy, że wlejemy biopaliwo do zbiornika i podpalimy. Gdy chcemy zgasić ogień, musimy odciąć dopływ tlenu do kominka.

Czy biokominek jest dla każdego?

Biokominek może zamontować sobie każdy, zarówno posiadacz domu jednorodzinnego, jak i mieszkaniec szeregówki, czy mieszkania w bloku. Możemy zamontować go w salonie, sypialni, łazience, a nawet na tarasie lub balkonie. Tak naprawdę, wszystko zależy od naszych potrzeb, oczekiwań i fantazji. Jeżeli zależy nam tylko na efekcie wizualnym palącego się ognia w domu, biokominek to rozwiązanie idealne. Nie zapewni on nam jednak ciepła, tak jak to jest w przypadku tradycyjnych kominków. Biokominek jest w stanie podgrzać pomieszczenie, w którym się znajduje o około 1-2 stopnie. Jeżeli zatem zależy nam na funkcji grzewczej domu, lepiej postawić na tradycyjne palenisko, najlepiej z płaszczem wodnym lub instalacja dystrybucji gorącego powietrza. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w swoim domu mieć dwa kominki, jeden do ogrzewania, a drugi tworzący klimat i dobrą atmosferę na przytulne wieczory we dwoje czy miłe posiedzenia w gronie znajomych na przykład w ogrodzie.

Exit mobile version