WEBINO.pl

Nowoczesne wiaty rolnicze

Wiaty rolnicze

Duże gospodarstwo rolne nie może obyć się bez budynków i konstrukcji zapleczowych, pozwalających na przechowywanie sprzętów czy inwentarza w warunkach ochrony przed negatywnym wpływem niekorzystnej pogody. Nowocześni rolnicy odchodzą jednak od tradycyjnych, murowanych stodół i spichlerzy na rzecz nowoczesnych wiat rolniczych. Dlaczego?

Wiaty rolnicze – niskie ceny, wysoko cenione zalety

Wiaty ze stali czy drewna są ekonomicznymi alternatywami dla murowanych budynków gospodarczych. Zdecydowanie mniej kosztują nie tylko ich budowy (także, gdy zleca się je profesjonalnej firmie), ale również ewentualne późniejsze rozbiórki, konieczne np. ze względu na sprzedaż działek. Nowoczesne, lekkie wiaty rolnicze można łatwo przestawiać w inne miejsca, w zależności od zmieniających się potrzeb jak również sprzedać osobom trzecim. To się opłaca!

Formalności

Niektóre wiaty rolnicze nie wymagają pozwolenia na budowę – konstrukcje o powierzchni do 25 m2 na terenach miejskich i 35 m2 poza miastem można postawić na tzw. zgłoszenie. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy na dopełnianie kłopotliwych formalności.

Na ciągnik, na zapasy, dla rodziny

Wiaty rolnicze mają tysiące zastosowań. Można w nich przechowywać maszyny rolnicze i zbiory, ale także używać ich w roli garaży, altanek czy zacienień ogrodowych. Nadają się świetnie do przeróbki na szklarnie, magazyny z prawdziwego zdarzenia czy warsztaty techniczne. Tego typu wiaty sprawdzają się zatem nie tylko w rolnictwie.

Nowoczesne wiaty rolnicze to konstrukcje o licznych zaletach, pojawiające się w coraz większej ilości gospodarstw rolnych (i nie tylko). Tanie, stawiane często na zgłoszenie, mające tysiące praktycznych zastosowań wiaty to świetna inwestycja w zaplecze gospodarskie.

Exit mobile version