WEBINO.pl

Trawnik na glinie i betonie – jak można go założyć?

Trawnik na glinie i betonie – jak można go założyć?


Czy na glinianych podłożach lub na betonie można założyć trawnik? Tak, to możliwe! W tym celu wystarczy zdecydować się na wysokiej jakości sztuczną trawę, która nie wymaga żadnej specjalnej pielęgnacji. Zobacz, czym charakteryzują się sztuczne trawniki i jak można je założyć!

Sztuczna trawa ogrodowa – jak jest produkowana?

Sztuczne trawniki są dzisiaj jednym z hitów i na ich założenie decyduje się wiele osób. Jak produkowana jest tego typu trawa ogrodowa?

Do wykonania sztucznego trawnika wykorzystuje się głównie tworzywa polietylenowe oraz polipropylenowe. Tworzywa te są cięte w cienkie paski o prostej albo skręconej strukturze i barwione na różne odcienie zieleni i żółci, by imitować naturalne źdźbła trawy. Są one następnie umieszczane na podkładzie wykonanym z lateksu w rolce.

W sprzedaży dostępna jest sztuczna trawa ogrodowa w zróżnicowanych wariantach, dzięki czemu można dobrać ją do własnych potrzeb, między innymi pod względem wysokości runa, jego gęstości i miękkości, a także kolorystyki. Do dyspozycji są zatem sztuczne trawy doskonałe do stworzenia dekoracyjnego gazonu albo też do wykończenia boiska czy placu zabaw.

Jak wygląda założenie trawnika ze sztucznej trawy?

Gdy chodzi o założenie trawnika na bazie sztucznej trawy, nie jest to skomplikowany proces i wymaga on jedynie wykorzystania paru potrzebnych materiałów i narzędzi, w tym kleju, taśmy do klejenia i podkładu flizelinowego. Prace nie są wymagające i można wykonać je we własnym zakresie.

Atutem trawników sztucznych jest możliwość założenia ich w różnych miejscach – również na podłożach, na których nie można wykonać standardowego trawnika naturalnego. Właśnie dlatego znakomicie nadają się one również na podłoża betonowe, na przykład na tarasy czy na balkony, a także na trudne podłoża, na przykład gliniane, na których trudno jest założyć naturalny trawnik.

Jakie zalety ma założenie trawnika ze sztucznej trawy?

Wybranie sztucznego trawnika na wymagające podłoża jest związane z licznymi korzyściami, niezależnie od tego, czy zakłada się go w ogrodzie, na tarasie czy na balkonie. Jakie zalety ma sztuczna trawa do ogrodu?

Przede wszystkim sztuczna trawa ogrodowa jest bardzo prosta w utrzymaniu – nie wymaga ona żadnych szczególnych czynności pielęgnacyjnych, na przykład koszenia, nawożenia oraz podlewania, aby wyglądać dobrze. To oszczędza sporo czasu, a nie każdy, kto chce cieszyć się pięknym trawnikiem, nim dysponuje.

Również wysokiej jakości sztuczna trawa do ogrodu jest bardzo wytrzymała i może posłużyć na wiele lat. Jest ona odporna na czynniki atmosferyczne, w tym na deszcz, śnieg, promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury, a także na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nadaje się również jako podłoże na boiska czy place zabaw.

Dodatkowo warto wskazać, że sam proces zakładania sztucznego trawnika nie jest wymagający i czasochłonny, a także można przeprowadzić prace samodzielnie.

Gdy zatem poszukuje się skutecznej alternatywy dla naturalnego trawnika na wymagające podłoża, na przykład gliniaste, a także chce się zasłonić nawierzchnie betonowe, warto pomyśleć o założeniu trawnika na bazie sztucznej trawy!

Exit mobile version